Home » » Alter Bridge na Impact Festival 2014

Alter Bridge na Impact Festival 2014

12 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie przed występem Aerosmith zagra amerykańska grupa Alter Bridge.

Alter Bridge – Założony w 2003 przez gitarzystę formacji Creed, Marca Tremontiego oraz byłego perkusistę tego zespół Scotta Philipsa a także byłego basistę Creed, Briana Marshalla oraz Mylesa Kennedy, byłego wokalista i gitarzysta formacji The Mayfield Four pochądzący z Orlando hard rockowy zespół ma wielkie uznanie dla początków muzyki rockowej, a jego materiał odwołuje do tradycji lat 70-tych.

Zespół zadebiutował albumem „One Day Remains” w sierpniu 2004 roku, płyta rozeszła się w dużym nakładzie i zyskała uznanie fanów. Już parę tygodni po wydaniu albumu zespół ruszył w trasę po USA i Europie. Zespół intensywnie koncertował i wydawał kolejne albumy aż do 2009 kiedy to zawiesił działalnośc na czas reaktywacji formacji Creed. W 2010 roku powrócił z trzecim studyjnym albumem AB III a 2013 z nowym albumem Fortress, ogłosił także tresę koncertową po USA i Europie a także pierwsze w historii daty koncertów w Japonii.

IMPACT FESTIVAL zadebiutował na polskim rynku koncertowym w 2012 roku na dwóch scenach w 2012 i 2013 roku z dumą gościł zespoły z górnej półki m.in. Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Thirty Seconds To Mars, Korn, Stereophonics, Paramore, Behemoth, Public Image LTD.

III edycja będzie kolejną niespodzianką, a sam festiwal szykuje się nie lada wydarzeniem. W czerwcu 2014 roku festiwal zawita do Atlas Areny. Dzięki wsparciu miasta Łódź uda nam się zorganizować 2 dni znakomitej zabawy.

Headlinerem 1 dnia będzie wszystkim doskonale znana, legendarna grupa Black Sabbath, która razem z Ozzym Osbournem zagra 11 Czerwca.

Jako headlinera 2 dnia ogłasiliśmy zespół Aerosmith.

[link url=”http://livenation.pl”]livenation.pl[/link]

Skomentuj - Alter Bridge na Impact Festival 2014
  • (will not be published)