Home » » Kolejni artyści na Sonisphere 2014

Kolejni artyści na Sonisphere 2014

Mamy zaszczyt ogłosić zespoły, które dołączą do headlinera – Metallica na Stadionie Narodowym w dniu 11 lipca 2014 .

Amerykańska grupa rockowa Alice In Chains była pierwszą w latach 90tych grupą z Seattle, która odnalazła globalną publiczność. Wpływ na muzykę rocka i metalu zespołu Alice in Chains jest bezsporny, sprzedali oni ponad 25 milionów albumów w trakcie swojej kariery . Po przerwie zespół wrócili w 2009 roku ze znakomitym albumem ” Black Gives Way To Blue? ” , a w 2013 r. ich najnowszy albumu ?The Devil Put Dinosaurs Here? zyskał ogromne uznanie krytyków na całym świecie. AIC mocno koncertował w Wielkiej Brytanii, w tym na największym w historii show w Alexandra Palace w Londynie. Alice in Chains dołączy do Metallici na Sonisphere Festival 2014 w Warszawie .

Wokalista i gitarzysta William DuVall komentuje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy ponownie grać na Sonisphere , szczególnie w tym roku z naszymi długoletnimi przyjaciółmi z Metallica . Będzie to niezła jazda dla każdego – zarówno na scenie i poza sceną”

Telewizja ma telenowele, literatura ma Szekspiraa metal – metal ma Anthrax ? ognistą bestię wśród metalowego grania.

Anthrax z Nowego Jorku, utworzony w 1981 roku przez gitarzystów, Scott Ian i Danny Lilker, wydał dziesięć albumów studyjnych, 20 singli i EPke z amerykańską grupą hip-hopową Public Enemy.
W ciągu ostatnich 30 lat, Anthrax osiągnęł sprzedaż ponad 10 milionów albumów. Zespół otrzymał także wiele nagród i nominacji do nagród Grammy i wiele innych wyróżnień od mediów, przemysłu muzycznego i fanów.

Kvelertak metalowy zespół z Stavanger w Norwegi, utworzony w 2007 roku. Grupa obejmuje wokalistę Erlend Hjelvik, gitarzystów Vidar Landa Bjarte, Lund Rolland, Macieka Ofstad; basitę Marvin Nygaard oraz perkusistę Kjetil Gjermundr?d.

Debiutancki album zespołu został wydany w 2010 roku i sprzedał się w ponad 15.000 egzemplarzy w Norwegii. Drugi album – Meir, została wydana w marcu 2013 roku.

Kvelertak śpiewają po norwesku, ich muzyka to połączenie rock and rolla, black metalu i punk rocka. Zespół zainteresował frontmana Metallici – Jamesa Hetfielda, który obserwował ich na koncercie w San Francisco.

Kvelertak dołączy do składu Sonisphere Festival 2014 w Warszawie i wystąpi z Metallicą, Alice in Chains i Anthrax.

SONISPHERE 2014
11 Lipca 2014
Stadion Narodowy, Warszawa

[link url=”http://livenation.pl”]livenation.pl[/link]

Skomentuj - Kolejni artyści na Sonisphere 2014
  • (will not be published)