Home » » Zakończyła się śląska edycja Cropp Tattoo Konwent

Zakończyła się śląska edycja Cropp Tattoo Konwent

Druga edycja śląskiego święta tatuażu dobiegła końca. Ponad 120 tatuatorów, 200 tatuaży konkursowych, kilka tysięcy odwiedzających, spektakularne pokazy, energetyczne koncerty, inspirujące wystawy, niekonwencjonalne warsztaty- o Cropp Tattoo Konwent opowiadać można by długo.

W industrialnych przestrzeniach katowickiej Galerii Szyb Wilson przez dwa dni zaprezentowała się ponad setka wystawców z Polski i zagranicy. Dźwięk pracujących na pełnych obrotach maszynek towarzyszył uczestnikom przez obydwa dni. Prace wykonane podczas konwencji oceniane były przez Jury w składzie: Karol Krawczyk, Tomasz Gary Gaca i Sławomir Frączek, które nagrodziło twórców najlepszych prac. – Poziom prac z roku na rok rośnie. Oprócz kilku artystów, którzy zdążyli już ugruntować swoją pozycję na rodzimej scenie, pojawia się coraz więcej zdolnych tatuatorów, obok których prac nie sposób przejść obojętnie – podsumował Karol Krawczyk, juror i właściciel warszawskiego studia Blackstar. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

CTK_Katowice_2013_fot.Ewa Maruszak6

Najlepszy tatuaż duży czarno-szary – Marcin ze studia Alien
Najlepszy tatuaż mały czarno-szary – Marcin ze studia Alien
Najlepszy tatuaż duży kolorowy – Kosa ze studia Speak In Color
Najlepszy tatuaż mały kolorowy – Dominik ze studia Speak In Color
Najlepszy tatuaż tradycyjny klasyczny – Patryk Hilton z Demolka Tat2
Najlepszy tatuaż związany ze Śląskiem – Domin ze studia Lucky
Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu – Kosa ze studia Speak In Color
Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu – Konrad ze studia Konrad Tattoo

Cropp Tattoo Konwent to nie tylko spotkanie miłośników sztuki zdobienia ciała tuszem. To również muzyka, performance i świat customowych samochodów. Muzyczną gwiazdą festiwalu była legendarna grupa Tuff Enuff. Na konwentowej scenie wystąpili: The Freeborn Brothers, Bombs From Heaven, Reverend Beat-Man, The Silver Shine, Pay No Respect oraz Rob Coffinshaker. Również scena performatywna obfitowała w atrakcje. Dziewczyny z Mamadoo w sobotnią noc rozświetliły dziedziniec Szybu Wilson gorącym pokazem fireshow. Zmysłowy taniec burleski zaprezentowała światowa ikona tego stylu – LouLou D’vil z Finlandii. Wysoki poziom emocji gwarantował występ tańczącej na linach, francuskiej artystki cyrkowej Amelie Bernard. Dużym zainteresowaniem cieszyły się customowe samochody i amerykańskie lowridery, zaparkowane na centralnym placu Galerii Szyb Wilson. Odwiedzający mieli także okazje zgłębić sztukę gramofonów dzięki warsztatom dj’skim prowadzonym przez SpinLab, nauczyć się deskorolkowych sztuczek w trakcie warsztatów Impowoods, a także przy użyciu profesjonalnego sprzętu wytatuować skórkę banana na stoisku Banana Ink. Odwiedzający konwent podziwiali także wiele wystaw, w tym surrealistycznych grafik Tomasza Strzałkowskiego i kaligrafii Mateusza Wolskiego.

Cropp_Tattoo_Konwent_2014_Katowice_fot. Ewa Maruszak15

Cropp Tattoo Konwent w Katowicach był ostatnią, po wrocławskiej i gdańskiej, z cyklu trzech tegorocznych konwencji. Kolejne odsłony imprezy odbędą się w przyszłym roku. – Na zakończenie chcieliśmy podziękować wszystkim odwiedzającym nasze festiwale i już teraz obiecujemy, że postaramy się przygotować ciekawy program na kolejny rok – podsumowuje Marcin Pacześny, współorganizator wydarzenia. – Chcemy także podziękować wszystkim wystawcom, artystom i partnerom, w szczególności marce Cropp, bez których nie udałoby nam się rozwijać i podnosić poziomu konwencji na taką skalę we wszystkich trzech miastach – dodaje Marcin Pacześny.

Więcej informacji na temat poszczególnych odsłon Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CroppTattoo

Skomentuj - Zakończyła się śląska edycja Cropp Tattoo Konwent
  • (will not be published)